Підвал, погріб, овочесховище

Наша компанія виконає роботи з будівництва підвалу, погребу чи овочесховища. Вони можуть розташовуватися окремо або знаходитися у приміщенні.

Для прикладу розглянемо будівництво окремого підвалу з залізобетонних блоків. Цей матеріал економічно обґрунтований і має ряд переваг перед цеглою, як вартість 1 кв. м стіни, швидкість монтажу, менша водопроникність тощо). Для будівництва підвалу використовуються блоки завтовшки 300-400 мм.

Виїмка котловану. Після того, як обрано майбутнє місце підвалу та його розміри (у нашому випадку 3.5 м*4 м*2.2 м) приступаємо до виїмки котловану. Котлован повинен бути мінімум на 0.5 м більше зовнішніх розмірів підвалу для зручності монтажу конструкцій та подальшої гідроізоляції. Чорнозем виймаємо на окремий відвал для подальшого зворотного засипання. При розробці котловану глину частково вантажимо на самоскиди, попередньо розрахувавши корисний об’єм підвалу та помноживши його на коефіцієнт розпушування ґрунту.

Підготовка основи. Після виїмки котловану та доопрацювання основи котловану вручну, розбиваємо осі майбутнього підвалу. Потім ретельно ущільнюємо основу та робимо підготовку під стрічковий фундамент. Перед укладанням бетону стелімо товсту ПВХ плівку й укладаємо арматурні каркаси. Стрічковий фундамент Стрічковий фундамент заливаємо разом із підлогою майбутнього підвалу таким чином, щоб після гідроізоляції підлоги на нього можна було укладати кахель, тобто робимо підлогу ідеально рівною. Після того, як бетон набере міцність, робимо гідроізоляцію місць опори блоків.

Зведення стін. Щоб заощадити на витратах на послуги будівельної техніки, доставлення на об’єкт і монтаж з/б блоків здійснюємо автокраном-маніпулятором. Кожні два ряди укладаємо арматурні сітки. Шви ретельно забиваємо цементно-піщаним розчином.

Монтаж плит перекриття виконуємо також автокраном-маніпулятором. Використовуючи як перекриття пустотні плити, додатково посилюємо порожнечі арматурою ø12 мм і бетоном М400.

Гідроізоляція. Перед гідроізоляцією ґрунтуємо стіни та плити перекриття. Як гідроізоляційний матеріал у нашому випадку використовуємо бітумну мастику. Першим шаром наносимо бітумний праймер. Після повного висихання праймера наносимо бітумну мастику щонайменше в три шари.

Далі готуємо основу під сходовий марш та монтуємо його. Сходовий марш також може слугувати основою для зведення надземної частини підвалу, де власне і буде вхід. Надземну частину викладаємо з червоної цеглини М100 та цементно-піщаного розчину М150, закладаючи арматурні сітки через кілька рядів. Для кращої тепло- та гідроізоляції підвалу надземну частину утеплюємо плитами з екструдованого пінополістиролу. Дах надземної частини монтуємо з металочерепиці чи шиферу, утепливши його зсередини.

ipp


ipp

Вентиляція. Проводимо розрахунок діаметра вентиляційної труби, використовуючи умову, що для 1 м² підвалу необхідно близько 25 см² повітропроводу. Вентиляцію монтуємо із ПВХ труби діаметром 160 мм. Для оптимальної циркуляції повітря витяжний повітропровід розміщуємо під стелею, а припливний повітропровід – у протилежному кутку, на висоті 0.4-0.5 м від підлоги. Витяжний повітропровід над поверхнею землі має бути вищим, ніж припливний не менше ніж на 2.5 м

Остання стадія будівництва підвалу – – зворотне засипання котловану та прибирання території.

Наша організація з професіоналізмом та великим досвідом підійде до будівництва Вашого підвалу.

Схожі послуги

Розрахувати вартість робіт

Напишіть нам і отримайте безкоштовний розрахунок вартості послуг.