Вимощення
Пристрій вимощення при будівництві будівель виконується для захисту фундаментів від впливу атмосферних опадів. Виконане за всіма правилами вимощення безпосередньо впливає на довговічність та міцність майбутньої споруди. Талі та дощові води, проникаючи в ґрунт, руйнують фундамент і викликають його нерівномірне просідання. Крім цього, вимощення має важливе декоративне значення (його можна використовувати як доріжку навколо будинку).
Залежно від ґрунтів основи та конструктивних особливостей будівлі підбирають розмір вимощення. Мінімальна ширина становить 0,8 м, при цьому вимощення має виступати за межі звису покрівлі не менше ніж на 0,2 м. Ухил повинен становити 1,5-2%.
Пристрій вимощення починають з підготовки ґрунту. Для цього зрізають рослинний шар і ущільнюють ґрунт, який буде основою для майбутнього вимощення. На вже ущільнений ґрунт укладають шар глини із заданим ухилом від фундаменту. Глина й надалі виконуватиме функцію гідроізолятора.
При влаштуванні вимощення зі штучних матеріалів (тротуарної плитки, бруківки, плит і т.д.) необхідно додатково прокласти шар м’якої гідроізоляції, яка закріплюється на цоколі, а потім вже провести роботи з укладання плитки на піщану або цементно-піщану суміш.
Вимощення також виконують із залізобетону. На шарі глини виконують піщану або щебеневу підготовку, встановлюють опалубку, потім укладають арматурні сітки та заливають бетоном. Щоб запобігти розтріскування вимощення, під час заливки бетоном треба залишати температурні шви через кожні 2 метри.
Ціна – від 80 грн/м.