Фундамент

Фундамент служить для передачі навантажень від споруди на ґрунти основи. Найбільш поширеними, особливо у приватному будівництві, є стрічкові фундаменти. Їх виконують збірними та монолітними.

Перед початком улаштування фундаментів необхідно зробити його розрахунок з метою запобігання подальшим деформаціям фундаменту (у разі якщо будівля виявиться надто важкою для даного фундаменту) або перевитратою матеріалів, що веде до здорожчання будівництва.

Вибір глибини закладення фундаменту залежить від конструктивних особливостей будівлі, району будівництва та ґрунтів основи.

IMG_1646
IMG_1667
IMG_3261

Будівництво фундаментів починається з улаштування траншей або котлованів, враховується обрана глибина закладення та виконання піщаної, щебеневої чи бетонної підготовки.

P1399614
P1399626

Збірні стрічкові фундаменти роблять із фундаментних блоків. На дно підготовленої траншеї або котловану укладаються фундаментні подушки, потім монтуються стінові фундаментні блоки, шви між блоками заповнюються розчином. Улаштування фундаментів зі збірних залізобетонних блоків дозволяє значно прискорити термін будівництва, але вимагає застосування додаткової вантажопідіймальної техніки та робочої сили.

Монолітні стрічкові фундаменти можуть бути залізобетонними чи бутобетонними. Основними перевагами монолітних стрічкових фундаментів є міцність, надійність, можливість улаштування фундаментів будь-якої форми.

Влаштування монолітних фундаментів починається з монтажу опалубки. Вона може бути з готових заводських щитів або виконана на місці з дерев’яних дощок чи металевих листів. Опалубку виставляють на дні підготовленої траншеї, потім встановлюють арматурні каркаси та заливають бетонну суміш. У разі влаштування бутобетонного фундаменту роблять пошарове заливання бетонної суміші в опалубку з додаванням бутового каменю.

P1400554
P1400571
P1400592

Важливим моментом при облаштуванні фундаменту є його гідроізоляція. Конструкції з бетону, що знаходяться нижче рівня землі, під дією вологи та зміни температури піддаються деформаціям. Щоб запобігти розтріскуванню фундаменту необхідно вжити заходів щодо його гідроізоляції. Існують добавки для бетону, які допомагають значно збільшити його вологостійкість. Гідроізоляція фундаменту шляхом введення до складу бетону спеціальних добавок застосовується при облаштуванні монолітних фундаментів. Для збірних фундаментів застосовують обмазувальну або проникливу гідроізоляцію. Цей спосіб також підійде для наявних фундаментів, якщо потрібна їхня додаткова гідроізоляція.

P1400524
P1400527
P1400535
P1400536

Ми надаємо комплексні послуги у сфері приватного будівництва фундаментів, починаючи з інженерних пошуків та підбору найбільш економічно вигідного варіанту для Вас, і закінчуючи якісним виконанням робіт з урахуванням усіх будівельних норм та правил.

Основною перевагою співпраці з нашою організацією є наявність власної каркасно-щитової опалубки. Таким чином ви заощаджуєте кошти на закупівлі лісоматеріалів. При будівництві фундаменту ви платите лише за бетон та арматуру. Економія на матеріалі становитиме до 30%

P1400559
P1400594
P1400606
P1400618

Схожі послуги

Розрахувати вартість робіт

Напишіть нам і отримайте безкоштовний розрахунок вартості послуг.